[164-145] [144-125] [124-105] [104-85] [84-65] [64-45] [44-25] [24-5] [4-1]
"tegnap 13:36"-hoz!
Ha IGAZ, amit írsz, akkor voltaképpen sikeres a "stratégia", mert lám-lám!
Avval, hogy Te is írsz, avval továbbra is azon tartod a figyelmet, akiről éppen hogy elterelni szeretnéd! - "Így dől az ember saját dugájába!"
SSZJ |
Nem tudom mit képzel magáról ez az A Balázs,de elég idegesítő. Nem lehet, hogy csak így akarja magáravonni a figyelmet? |
Szerintem ezt a kérdést Te sem gondoltad komolyan.
Halász Tibor |
Inkább örülni kellene hogy volt ilyen lehetőség. Ezzel az erővel csinálják meg az összes darabot nem? Kedves Ament Balázs.... |
Ez volt a kiírás:
Pályázni minimum 10 oldalas, színpadra készített (dialógus formájú) munkával lehet, amit email címünkre szinhaz01@citromail.hu kérünk eljuttatni egy rövid bemutatkozással és elérhetőségekkel egyetemben. Egy pályázótól több művet is elfogadunk, melyeknek témája szabadon választható. A beérkezett műveket a ClubSzínház művészei és oktatói bírálják el. Az általuk legjobbnak ítélt munkát az egyesületünk valamelyik csoportja színpadra viszi, továbbá az alkotót 15000 forinttal gazdagítjuk. Az oldalunkon közönségszavazásra is bocsátjuk a pályaműveket, a közönség által legjobbnak ítélt darab pedig ugyanúgy színpadra kerül mint az első helyezett. Beérkezési határidő: 2008. január 30. Az elbírálás határideje 2008. február 20. Bővebb információ: Halász Tibor 06 30 384 0199 vagy szinhaz01@citromail.hu
Hangsúlyoznám, hogy minimum 10 oldalas.Tehát nem olvastad el eléggé figyelmesen a kiírást.
A téma és a hossz kérdése:
Attól mert valamely írás hosszabb mint más művek nem feltétlenül jobb. Szerintem ehhez nincsen több hozzáfűznivaló. (Nem aszerint fogjuk elbírálni hogy melyik tartalmaz több leütést.)
Az hogy valamely darab milyen műfajú szintén nem játszik lényeges szerepet. Minden beékezett művet önmagában értékelünk, nem pedig a többivel hasonlítgatjuk. Szerintem ez már eddig is kiderült, mivel minden műről önálló kritikát töltünk fel az oldalra.
Abban valóban igazad van, hogy mondjuk egy Görög dráma és egy kisrealista mű nem összevethető, önmagukban viszont értékelhető.
Halász Tibor
|
Üdv mindenkinek: Ament Balázs vagyok, jómagam is pályáztam. Kis félreértést látok kibontakozni: többen rövid, 10-15 oldalas művet küldtünk, mivel ez volt megjelölve célként. Kérdésem: hogyan fogják ezt érdemben összevetni egy százoldalas, kétórás darabbal? Csak mert ez lehetetlen. Hogyan vethetnénk össze mondjuk Rejtő Mohácsi vészét v. Apósom a vezér című bohózatát (remekek a műfajban) pl. Molnár Játék a kastélyban-jával? Nekem is lettek volna kétórás darabjaim, és direkt nem azokat választottam. Javaslatom: a zsűri részéről legalább két kategórianyertes legyen: kétórás ill egyfelvonásos (max 40 perces) kategóriák. És akkor még nem beszéltem vígjáték ill. komoly darab osztásról.
Köszönettel |
A Teljesség kedvéért:
A legutolsó 7 dráma:
|
A lentebbi kérdésre válaszolva:
A beérkezés sorrendje alapján 10-es csoportokban hoztam létre a szavazó modulokat. Persze írók szerint is csopotosítottam. A darabok letöltésénél is a beérkezés sorrendje volt a meghatározó.
Mostmár felkerült az összes dráma, a postai úton érkezettek is, ezek képi formában tölthetők le. A pályázatra így végelszámolással 66 pályamű érkezett. Már az újjonnan felkerült művekre is lehet szavazni.:)
|
Ebből a fórumból pedig átraktam a kritikai hozzászólásokat az újba, tehát ott érhetők el. |
Létrehoztam a szövegírói Pályázat Kritikái topicot, hogy a kritikák oda kerüljenek fel. Ez a topic megmarad az egyéb a pályázattal kapcsolatos témák megbeszélésére. |
"De miért ..." és "De miért ..." Nos; igazán becsülendő mindaz, amit leírsz! Komolyan! És valóban becsülendő, ha egy (bármely) közösség megoszt minden olyan hírt a tagjaival ami büszkeségként ítélendő, itélhető meg - ha ekként értékelik a "hírverők", s majd a tagok is. Ám ez nyilvánvalóan a közösségre tartozik. S komolyan örömteli.
Ám pontosan az, amit a közösség kíván helyben is megoldható. A mű színpadra kerülhet, hiszen bizonyosan van annyi jó képességű (nem hivatásos) színész, aki ezt a hírrel azonos büszkeséggel, kitatással, álhatatosággal, s bizonyára tehetséggel megoldhatja. Van erre számtalan példa. (Még a pályázaton kevésbé míves drámai művek esetében is! Amelyek a "De miért ..."-ben nevezett módon nagyon tisztességes közösségi élményt, közzösséi akciót eredményez. Igaz, valamivel többet kíván, mint egy-egy szavazat leadása. De (talán) további élményeket a közösség számára. (Mondjuk amíg megvalósul a bemutató.) Ezen nincs mit mosolyogni! Ez nem régimódi! Kifejezetten fontos esemény még egy informális csoport életében is. (ha annak nevezhető egy kisváros közönsége!?)
Egyébként jó olvasni, hogy arra bíztatnak (bárkit) olvassanak!
Ám a BECSÜLENDŐ SZÁNDÉK, s mindaz ami a "de miért ..." kezdetű mondatokban megfogalmazódik - ha jól értem - azt kívánja, hogy a szavazatok révén jusson el a szerző a bemutatóig. Lehet így is! S lehet, hogy ez nemes szándék, s akár nemesítő eredmény is lehet. - Ennek, s a műnek a megitélése már az ítészeken múlik. Legyen SIKERÜK! S ne "csak" a Club Színház, hanem még számtalan mutassa be a művet!
Az erkölcsi kérdés és/vagy vita NEM ebben áll! Ám ezt valóban érdemes már elhagyni!
Azonban ajánlom figyelmükbe a fent nevezett "akciót"! Mutassák be Önök is! Egy kisvárosnál lényegesen kisebb települések rendeznek eféle programokat. Írnak drámát, gyűjtik össze a helyben jeles színészeket és/vagy játszókat, s rendezik meg a maguk jeles ünnepeiket. Valóban nem "hozott anyagból"! Minden ott készül! Az utolsó szögig! S bizony! Büszke lehet szerző, rendező (játékmester), színész, műszak, néző egyaránt! Még a regionális hírekben is szerepelhet. S SZAVAZZANAK. A lábukkal! Menjelnek el! Nézzék meg az előadást! Otthon és persze bárhol, ahol még bemutatják. Akár Önök! Akár idegen színházak!
NOS? Ez KÖZÖSSÉGI?
SzJS |
De miért informatikai versenyre illene?
S miért indít erkölcsi vitát az, ha valaki tartozik egy baráti, rokoni közösséghez -itt a "közösség" szót a valódi, legnemesebb értelemben véve- és sokaknak fontos, hogy a drámája színpadra kerülhessen?
Lehet, régimódi és mosolyogtató dolog, de a századunkba átmentett értéknek számít egy-egy olyan kisváros, ahol még a regionális hírekbe is bemondják: a KlubSzínház drámapályázatán indult a kisváros egyik lakója, olvassuk, s ha tetszett: szavazzunk...
Hidd el: megteszik.
Mert vannak, akiknek fontos... |
Az egyik győztes a zsűr alapján a legjobb mű, írói díj...
a másik a szavazatszámok alapján? és az szintén írió ?szerintem jobban illene valami informatikai versenyre. n.n. |
Gratulálok! A "salátás" példa igazán jó!
Az talán nem kifejezetten szerencsés, ha a politika itt is (és hovatovább direkt formában!!???) megjelenik. Nemdebár?!
Talán érdemes lenne az erkölcsről némi alapvető - nem csak az én kedvemre való - szentenciát (és/vagy alapvető szentenciákat - nincs ám sok!) be-, elfogadni, gyakorolni. Úgy általában! Egyébként pedig valóban a hedonista életszemléleté a világ. Nemdebár!?
A Magyar Értelmező Kéziszótár ezt írja az erkölcsről: az emberek magatartását irányító, az annak megítélését segítő a társadalom által helyesnek ítélt szíbályok összessége, ennek gyakorlása. - Nem szó szerint idézet,! Ui. a szócikkekre is vonatkozik a szerzői jog.
Kiváló ötlet, hogy a szakmai ítéletalkotásban részt vállalók megszólalnak! Így láthatóvá válik - egy ha nem is abszolút, de mégis a pályáműveket olvasó(!!!) - észrevétele. Korrekt, tiszteletre, figyelemre méltó! |
Azt hiszem meg van a kedvencem.:
Thomas Stork: A Clementine kastély titka
Vojnovics Évi |
Tisztelt Szerző, aki 12:13-kor írtál a fórumra!
Jó dolog, hogy kampányolsz.
Szerintem a szavazásnak akkor van értelme, ha az oldal olvasói választanak is, nem csak voksolnak. Ugye érted a különbséget? Ha beülök egy étterembe, és azzal jön a pincér, hogy egyek egy bizonyos salátát, azt mondom jó, eszem. Ha azt mondja választhatok három saláta közül, nyilván azt választom majd, ami igazán kedvemre való.
Üdvözlettel: Szabó Kriszta
|
Jó kedvvel, elmélyülve olvastam a pályázatra beérkezett darabokat. Természetesen volt ami tetszett, és volt ami kevésbé tetszett. Személyszerint büszke vagyok arra, hogy az én pályamunkám is olvasható a többi nagyszerű darab mellett, és ezúton szeretném megköszönni mindenkinek aki átfutja, és valamilyen formában méltatja. Eszembe sem jut, hogy esetleg több tíz, vagy esetleg több száz szavazatot kaphatok, hisz a mai világban kevesen olvasnak, és még kevesebben nyilvánítanak véleményt. Ez egy jó játék, nagyszerű közegben! Gratulálok a színház művészeinek, dolgozóinak, hogy mindezt kitalálták, lehetőséget adva a magamfajta kezdőknek.
Maradok tisztelettel: S. Szabó István, az Elvtársak...ma, szerzője.
|
Az mitől függ, hogy melyik színdarab melyik római számos csoportban van?
Író? Téma? Hossz? Véletlen?
:) |
[164-145] [144-125] [124-105] [104-85] [84-65] [64-45] [44-25] [24-5] [4-1]
|